Pierścionki i kolczyki z szafirem

Szafir to cenny kamień szlachetny – chętnie wykorzystywany w jubilerstwie. Biżuteria z jego dodatkiem wygląda zachwycająco i na pewno będzie bajecznie prezentować się na każdej kobiecie! Pierścionki i kolczyki z szafirami to wspaniałe ozdoby – a na dodatek ich noszenie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie!

    SZAFIR – MAGICZNY KAMIEŃ

Szafiry to minerały z gromady tlenków, będące niebieską odmianą niezwykle twardego korundu. To rzadki minerał, ale może często gościć w naszej biżuterii dzięki wytwarzaniu go w specjalistycznych laboratoriach w sposób sztuczny. Po raz pierwszy dokonano tego w roku 1910 i od tego czasu wciąż udoskonala się techniki i metody jego wytwarzania. Sztuczne kamienie mają przy tym takie same fizyczne oraz chemiczne cechy, jak występujące w przyrodzie oryginały.


   Dlaczego szafir można nazwać kamieniem magicznym? Ponieważ już Persowie uważali go za kamień nieśmiertelności oraz wiecznej młodości. Był ważny również dla Żydów – między innymi uważa się, że Tablice z 10 przykazaniami, które otrzymał Mojżesz były wykonane z szafiru.  Nasi przodkowie uważali również, iż pomaga odgonić złe moce i chroni przed negatywnymi wpływami. Właśnie dlatego papież Grzegorz XV uczynił ów kamień kamieniem kardynałów.
     Podobno noszenie na sobie szafiru uszczęśliwia i dodaje odwagi! Pomaga również zastopować gniew i redukuje stres! Jeśli chodzi o zdrowie, dzięki niemu można zniwelować ból oczu, bóle reumatyczne, wzmocnić serce oraz uporać się z kłopotami dermatologicznymi, bezsennością i brakiem apetytu. Zatem noszenie biżuterii z szafirem nie tylko sprawi, że będziemy prezentować się niezwykle korzystnie, lecz pomoże nam również w walce o dobre samopoczucie!

  PIERŚCIONKI I KOLCZYKI Z SZAFIREM

Wyposażeni w taką dodatkową moc, jesteśmy w stanie zdziałać więcej, niż zwykle! Dlatego warto zastanowić się nad kupieniem biżuterii zdobionej szafirem. Prawdziwym hitem są pierścionki zaręczynowe, gdzie szafir występuje w otoczeniu brylantów! Połączenie to wygląda szczególnie korzystnie, gdy sąsiaduje z białym złotem.
    Kolczyki z szafirami również są bardzo popularne. Mogą to być małe „wkrętki”, jak również kolczyki nieco dłuższe. Najpiękniej będą się prezentować w towarzystwie białego złota lub srebra. W tym momencie zapewne wiele czytelników zada sobie pytanie „ile kosztuje biżuteria z szafirami?”. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na szafir naturalny, czy też syntetyczny, a także od jego wielkości i ogólnego wyglądu zestawu. Można znaleźć kolczyki w cenie około 100 złotych – będą to ich najprostsze, ale mimo wszystko piękne wersje. Im więcej ozdób i dodatków (na przykład w postaci innych kamieni szlachetnych), tym większy koszt całości. Za wersje wyjątkowo ozdobne możemy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.